Slideshow

Aby zobaczyć wybrane zdjęcia z pokazów prosimy o chwilę cierpliwości...

Jak przygotować pokaz

Nie jest łatwe przerobić niezapomnianą wyprawę w czytelny i interesujący pokaz. Jak nie zanudzić widzów? Jak nie zmęczyć ich nadmierna ilością zdjęć? Jak przekazać ducha odwiedzanych miejsc - o tym słów kilka poniżej:

1. Ilość nie znaczy jakość. Jeśli chcesz, żeby Twój pokaz był niezapomniany skup się na najlepszych i najciekawszych zdjęciach. Nie powinno ich być więcej niż 100-150.

2.Szanuj gardło swoje i cierpliwość widzów. 45 minut to wystarczający czas na piękną opowieść. I maksimum uwagi, jaką poświęcą Ci zebrani goście, zwłaszcza jeśli przyszli w towarzystwie dzieci.

3. Scenariusz to podstawa. Ze wspomnieniami jest ten problem, że często wyskakują jedne z drugich. Chwila nieuwagi i można zgubić wątek. Dlatego dobrze jest przed pokazem przemyśleć o czym (bo o wszystkim się nie da) i jak (chronologicznie, tematycznie, alfabetycznie...) opowiesz.

4. Kto, jak, gdzie, kiedy? To podstawa. Gdzie byłeś? Dokąd podróżowałeś i kiedy? W jaki sposób. Dobrym wsparciem dla pokazu jest mapa z zaznaczoną trasą podróży (np. z googlemaps), która ułatwi wizualizacje Twojej podróży.

5. Uśmiechnij się! Pokaz slajdów to nie szafot. Stoisz przed ekranem bo tego chciałeś a Twoi widzowie przyszli usłyszeć Ciebie. Uśmiechnij się, opowiadaj z dowcipem, nie zapomnij o ciekawej puencie, a spotkanie z Tobą pozostanie długo w pamięci.

6. Nie jesteś u cioci na imieninach. Zgromadzeni widzowie nie muszą Ciebie znać osobiście, więc staraj się najpierw ciekawie opowiadać o odwiedzanych miejscach, na drugim miejscu dopiero chwal się swoim wizerunkiem pod palmą, przy wielbłądzie u stóp piramidy. Grunt to zasada złotego środka - wszystkiego po trochu.

Brak komentarzy: